Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Problémás bőr

blogavatar

A különböző bőrproblémák gyógyítása és ápolása különös szakértelmet, és odafigyelést követel. Szakértő tanácsok, a bőrgyógyász és a kozmetikus mester tollából. Akne / pattanások, rosacea kezelése, pattanások hormonális háttere, dermatitis, ekcéma kezelése, allergiás bőrtünetek, bőrtisztítás, szemölcsök, bőratka szűrés (demodex). Kozmetikai kezelés, arctisztítás, otthoni bőrápolási tanácsok szakértőktől.

Címkefelhő

kozmetika (24),Peterman Krisztina (21),kozmetikus (19),dermatica (17),bőrápolás (11),gyógykozmetika (10),pikkelysömör (10),bőrgyógyász (9),akne (9),pattanás (9),rosacea (8),bőratka (8),Dr. Vincze Ildikó (7),ekcéma (6),pattanások (6),psoriasis kezelése (6),bőr (5),bőrgyógyászat és kozmetika (5),bőrproblémák (5),mélyhámlasztás (5),pikkelysömör kezelése (4),bőrgyógyászat (4),demodex (4),dr. Vincze Ildikó (4),bőrbetegség (4),arctisztítás (3),bőrfiatalítás (3),kozmetikumok (3),pszoriázis (3),mitesszer (3),gyógynövényes hámlasztás (3),bőrszárazság (3),szemölcs (2),gyógykozmetikus (2),bőrrák (2),érzékeny bőr (2),hidratalas (2),seborrheas bőr (2),melanoma (2),ráncos bőr (2),bőratka szűrés (2),plazma fényterápia (2),szépség-terapeuta (2),száraz bőr (2),allergia (2),rancok (2),arcapolas (2),pattanas (2),gyulladás (2),tél (1),hideg (1),éjszakai bőrviszketés (1),korpa (1),viszkető bőr (1),seprűvéna (1),haj (1),kézápolás (1),kozmetológia (1),kitágult erek (1),hidratálás (1),kosz (1),hajmosás (1),mosószer (1),bőrnövedékek (1),bőrkinövés (1),eltávolítás (1),paraffin (1),mosópor (1),smink (1),kiütés (1),bőrvörösség (1),iontoforézis (1),ultrahang (1),allergiás tünetek (1),humán papilloma vírus (1),szövettan (1),fejbőr (1),heg (1),stria (1),psoriasis (1),krémek (1),szteroid (1),pigmentáció (1),szőrösödés (1),tág pórus (1),aknés heg (1),bőrflóra helyreállítás (1),terhességi csík (1),bőrfelszín (1),fül (1),kúszóhályog (1),plasztikai sebész (1),faggyú (1),anyajegy (1),baktérium (1),zsíros bőr (1),kombinált bőr (1),dr. Gyarmati Csaba (1),allergénmentes (1),bőrflóra (1),szemhéjszéli gyulladás (1),vio (1),herpesz (1),kozmetikai kezelés (1),száj körüli pattanás (1),allergén (1),gyógynövények (1),bőrhibák (1),fitoterápia (1),stressz (1),melanóma (1),szolarium (1),stressz es relaxacio (1),fényvédő krém (1),egészség (1),kozmetikum (1),barnulas (1),napozás (1),allergologus (1),táplákozás (1),naptej (1),antibakterialis hatas (1),triclosan tartósító- és fertőtlenítőszer (1),szolárium (1),túlsúly (1),melanóma szűrés (1),egészséges bőr (1),higiénia (1),allergia gyermekkorban (1),karikas szem (1),orvosi kozmetika (1),majfolt (1),pigment (1),green peel (1),adalék (1),szőlőmagolaj (1),hajhullás (1),hajhullás okai (1),ekcéma csecsemőkorban (1),atópiás ekcéma (1),szeplők (1),Mitesszerek eltávolítása (1),hajvesztés (1),Periorális dermatitisz (1),akne kezelése (1),ekcémás bőr (1),gyógykozmatikus (1),dermatitis (1),szájkörüli pattanások (1),májfoltok (1),napeges (1),arcápolás (1),pattanásos bőr (1),Hyaluronsav (1),faggyúmirigyek (1),testápolás (1),szépségterapeuta (1),akne lámpa (1),fényterápia (1),fototerápia (1),demeodex (1),allergén vizsgálat (1),anyajegyszűrés (1),bőrgyógyász-kozmetológus (1),sminkelés (1)

Őszi bőrregenerálás – szőlőmagolaj a kozmetikában

Szőlőmag olaj

Szervezetünkben lejátszódó oxidációs folyamatok során aktív gyökök, ún. szabad gyökök képződnek, melyek károsak az élő szövetekre. Rendkívül gazdag linolénsavban és olyan bioaktív antioxidáns összetevőkben melyek hússzor-ötvenszer  hatékonyabbak, mint az A- vagy az E vitamin! A szőlőmag olaja táplálja a bőrt és szabályozza fagyú termelését.

Magas antioxidáns tartalma révén kiváló öregedés gátló hatással van a bőrre. Bőrsimító, feszesítő hatású. Képes a bőr szöveteit regenerálni. A bőrbe könnyen felszívódó anyag. Ideális arc és testápoló olaj. Mind a zsíros bőrre, mind az igénybevett bőrre, mindaz érett bőrre kiváló. Gyakran szoláriumba járók részére is kiváló ápoló hatású.

A szőlőmag olaj külsőleg történő használata

A szőlőmag-olaj belsőleg történő fogyasztása rendkívül jótékony hatásokkal bír a szervezetre, azonban a bőrápolás szempontjából a külsőleg történő alkalmazás szempontjából is aranyat érő természetes hatóanyag. A hidegen sajtolt szőlőmag-olajban az összes hatóanyag megmarad, ami az előkelő natúr-kozmetikumok közé emeli a szőlőmag olajat.  Peterman Krisztina gyógykozmetikustól a javasolt használati módját is megtudhatjuk.

Kozmetikai használata – felüdülés a bőrnek

Külső alkalmazása javasolt egy-két alkalommal hetente. Az olajat dekoltázsra, arcbőrre felvisszük vékonyan, majd 20 percig a bőrön hagyjuk, ennyi idő elegendő is ahhoz, hogy felszívódjon. A szőlőmag-olajos masszázzsal rendkívüli eredmények érhetők el. A hajtöveken alkalmazva regenerálja a hajhagymákat.

Tovább

Emu olaj, mint anti-aging hatóanyag

Folytatásos összeállításunkban a világ minden tájáról szemezgetünk, hogy hol milyen természetes és tradícionális bőrápoló hatóanyagok és eljárások fordulnak elő.


Auszrália:

Az emu zsírjából kinyert olaj igen hatékony hidratáló hatású köszönhetően a benne lévő természetes antioxidánsoknak és zsírsavaknak, melyek szinte utánozzák az emberi bőrben találhatóak szerkezetét. Az Emu olaj erősen sejtregeneráló miközben nem tömíti el a pórusokat. Az emu olaj gyulladáscsökkentőként és égési- és ízületi fájdalmaknál is hatékonynak bizonyult a legfrissebb kutatások szerint.

Tardíciós alkalmazása:

Az ausztrál benszülöttek emu tollazattal borítják be magukat egy-egy intenzívebb vadászati utat követően, így csökkentik a fájdalmukat.

Tovább

Mit is jelent a fitoterápia?

A fitoterápia kifejezés a gyógynövények terápiás célú felhasználását jelenti. Tágabb értelemben ide tartoznak a külsőleg és belsőleg is használható gyógynövények és azok hatóanyagai: esszenciális-, teljes tisztaságú olajok, virág esszenciák, gyógynövény- vagy virágkivonatok.

Trendek és ellentrendek

A több az egyben típusú bőrápolási termékek térnyerése mellett egyre erősebb trendként van jelen a nem csak természetes alapú, hanem teljesen természetes hatóanyagokkal való gyógyítás, ami sok esetben kiegészítője is lehet a klasszikus ápolásnak, vagy orvosi gyógyászatnak.

 „Fűben, fában orvosság..”

Tartja a régi mondás. A fitoterápia alkalmazása a kozmetológiában is olyan plusz képzettséget és ismereteket követel a kozmetikustól, ami valóban egy holisztikus megközelítést tesz lehetővé. Kevesen tudják, hogy számos bőrgyógyászati betegség gyógyulása - persze nem mind - körültekintően megválasztott kozmetikai kiegészítő kezeléssel jelentékenyen segíti a szervezet öngyógyulását és a klasszikus bőrgyógyászati terápiák hatékonyságát.

A bőrproblémák jellegétől és súlyossági fokától függően a fitoterápia alkalmazása a legnagyobb körültekintést és szakmai felkészültséget igényli. Elsősorban a lehetséges allergizáló hatások kizárása végett, ezért szerencsés, ha a kozmetikus mögött bőrgyógyászati háttér és egészségügyi tapasztalat is van. Ilyet egyelőre még keresni kell itthon, de a felismerés és az igény folyamatosan növekszik a lakosság körében.

Tovább

Rosaceás bőr: hogyan segít a kozmetikus?

Az érzékeny bőr ápolását jobb, ha szakértő kezekre bízzuk. A rosaceás bőr kezelésében járatos szakember a megfelelő kezelésekkel és hatóanyagok alkalmazásával segíthet megelőzni a tünetek súlyosbodását. A rosacea tünetei napfény hatására rendszerint rosszabbodnak, a tavaszi-nyári időszakban ezért még nagyobb gondot kell fordítanunk a megelőzésre.

 

Nőknél gyakori panasz

A rosacea megjelenésében az örökletes tényezők mellett a hormonális változások is fontos szerepet játszanak. A betegség férfiakon is kialakulhat, azonban nőknél gyakoribb. Az első tünetek gyakran 40-50 éves kor körül, a menopauza időszakában jelentkeznek. A rosacea megfelelő kezelés hiányában fokozatos rosszabbodást mutat: az arcon jelentkező enyhe bőrpír, majd megmaradó értágulatok után gennyes csomók is megjelenhetnek, majd végső stádiumban a sűrű csoportokban elhelyezkedő csomók összefüggővé válhatnak, és – főként férfiaknál, jellemzően az orr vagy az áll területén - kialakul a  rhynophymaként, vagyis karfiolszerűen megvastagodott bőr néven ismert torzító elváltozás.

Rosacea és bőrápolás

A rosacea tünetei rendszerint rohamokban alakulnak ki, tünetes és tünetmentes periódusok váltakozhatnak hosszabb időn keresztül. A terápia egyik fontos eleme hogy erősítsük a kiserek falát – magyarázza Peterman Krisztina szépség-terapeuta, a Dermatica kozmetikusa. Erre kiváló hatóanyag például a rutin, mely a rutaszkorbin egyik összetevője ezen kívül jótékony hatásúak még  a magas C vit tartalmú készítmények. Lényeges még, hogy kerüljük az olyan tényezőket, melyek az erek tágulását fokozhatják. Gyulladásos fázisban nyugtató, - például körömvirág, málnamag olaj, homoktövis – és fertőtlenítő hatású készítményeket alkalmazunk helyileg és szükség szerint belső kezelésként is.

A cikk folytatása következik...

Tovább

Nyugalom, és a pattanás elkerül? Gyakori tévedések a pattanásokról #2



Nyugalom, és a pattanás elkerül?

A stressz valóban hatással van az immun- és a hormonrendszer működésére is, ilyen módon pedig – közvetve - szerepet játszhat a bőr állapotának megváltozásában. Stresszes időszakban a szokásink is eltérőek lehetnek. Valaki a haját, körmét, arcát babrálja idegességében. Mivel a használati tárgyaink soha nem lehetnek sterilek, így a telefon és billentyűzet után az arcon cirkáló koszos kéz érintése nyomot hagy a bőrön. Kozmetikai kezelések alkalmával jól látható, azt is meg lehet mondani a bőr állapotából, hogy jobb, vagy balkezes-e az illető – számol be tapasztalatairól Peterman Krisztina.

Ezen kívül van, aki nassolással gyűri le a feszültséget, a bőr zsírosodását fokozó csokoládé pedig klasszikus „boldogság-forrás” az ilyen helyzetekben. Stresszes időszakban nem fordítunk kellő figyelmet az esti arcápolásra, a napközben hordott smink és egyéb szennyeződések maradványai pedig eltömítik a pórusokat, ami pattanások kialakulásához vezethet. Kevesebbet, rosszabbul is alszunk, ami szintén nyomot hagy az arcunkon.

www.dermatica.hu

Tovább
12
»